Ogłoszenia duszpasterskie

Parafia pw. Matki Boskiej Wniebowziętej w Puszczykowie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV Niedziela Zwykła – 18 września 2022 r.

  1. Dzisiaj przypada święto Św. Stanisława Kostki, który jest Patronem Polski, dzieci i młodzieży. Jest to dzień imienin Ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Arcypasterzu.
  2. Serdecznie zapraszam rodziców oraz dziadków, którzy mają taką możliwość, do udziału we Mszach św. w dni powszednie o godz. 8.00. modlimy się w intencji naszych młodych Parafian, ich rodziców i wychowawców.
  3. Serdecznie zapraszam rodziców oraz dzieci z klas III Szkoły Podstawowej na Mszę św. przyszłą niedzielę (25 września) o godz. 14.30 podczas, której zainaugurujemy przygotowanie do I Komunii św.
  4. Próba Scholi będzie w sobotę o godz. 10.30 w kościele. Serdecznie zapraszamy dzieci należące do naszej scholi jak również dzieci pragnące śpiewać w tym zespole.
  5. Serdecznie zapraszam na zbiórkę: chłopców, którzy pragną zostać ministrantami, ministrantów oraz byłych ministrantów, którzy jako seniorzy pragną powrócić do służby przy ołtarzu, w sobotę 25 września o godz. 9.30.
  6. Zapraszamy chętne rodziny na katechezy przygotowujące dzieci do Wczesnej Komunii świętej. Od wielu lat jest taka możliwość w naszej parafii. Pierwsze spotkanie informacyjne dla rodziców będzie w ostatni wtorek miesiąca 27.09.br. w salce na górze w domu parafialnym. Zachęcamy do rozważenia takiej formy uroczystego przyjęcia Pana Jezusa po raz pierwszy w Komunii św. we wcześniejszym wieku.
  7. Działająca w naszej parafii Diakonia Ikon im. św. Józefa zaprasza osoby zainteresowane pisaniem ikon na spotkanie w poniedziałek 19.09.br. o godz. 19.00 do domu parafialnego (sala na górze).
  8. W biurze parafialnym można składać wymienianki roczne.
  9. Serdecznie dziękuję za ofiary na inwestycje w naszej Parafii – 5.445 zł i 2,10 € „Bóg zapłać”.

W minionym czasie odeszła z naszej Wspólnoty:

śp. Alicja Dużewska, ul. Wierzbowa, pogrzeb odbędzie się we wtorek

20.09.2022 r. o godz. 13.00

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…